Zabieg prasowania zmarszczek

Łagodzenie objawów starzenia skóry

Skóra z czasem traci jędrność i pojawiają się na niej zmarszczki. Związane jest to w szczególności z osłabionymi mięśniami, ubytkiem elastyny i kolagenu oraz suchością skóry. Kremy nie zawsze pomagają w odzyskaniu gładkiej twarzy, dlatego konieczne są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. W tej dziedzinie coraz popularniejsze jest prasowanie zmarszczek – co to jest i jak to działa?

Szybko i skutecznie

Głównym celem zabiegu jest poprawienie owalu twarzy oraz wzmocnienie jej mięśni. Dodatkowo także spłyceniu ulegają zmarszczki i jednocześnie skóra jest bardziej sprężysta, odżywiona i dotleniona. Prasowanie skóry pozwala na usunięcie „kurzych łapek”, zmniejsza worki pod oczami, a cera nabiera zdrowego, jednolitego wyglądu. Także zabiegi mogą być stosowane profilaktycznie przeciw starzeniu. Co więcej, prasowanie może być wykonane też na ciele, niwelując luźniejszą skórę na ramionach, brzuchu, udach.

Jak to się robi?

Do zabiegów prasowania zmarszczek wykorzystuje się specjalne pompy, które wykonują masaż próżniowy oraz mikrostymulację skóry TENS, czyli przezskórną stymulację elektryczna, która delikatnie pobudza ukrwienie, mięśnie oraz wpływa na odżywienie tkanek skóry. Urządzenia do prasowania skóry nazywa się często żelazkami. Zabieg połączony jest zwykle dodatkowo z przeprowadzeniem peelingów oraz maskami, które zapewniają jeszcze lepsze efekty kuracji.

Jak często przeprowadza się zabiegi?

Rekomendowane jest przeprowadzanie prasowania skóry w serii, aby uzyskać wtedy jak optymalne rezultaty. Zabieg powinno się wykonywać jeden raz w tygodniu, niemniej także pojedyncze prasowanie może dać oczekiwany rezultat. Należy skonsultować się z profesjonalną kosmetyczką, która doradzi liczbę zabiegów w serii.

Prasowanie zmarszczek to zabieg skierowany zarówno do osób z cerą dojrzałą, jak i młodszych kobiet, które pragną poprawić napięcie skóry oraz zapobiegać skutkom starzenia. Skóra już po jednym zabiegu może wyglądać pięknie, a ceny usługi są bardzo zachęcające. Jeżeli poszukuje się skutecznego, bezbolesnego i niedrogiego sposobu na zmarszczki, warto spróbować je wyprasować w profesjonalnym gabinecie.

Brak możliwości komentowania